Alman iş ortağı TKM GMBH ile Dairesel bıçak imalatı ve tedariği yapan firmamız GLT Mühendislik, başarılı projelere imza atıyor. Dairesel bıçak imalat işleri için en önemli husus bıçağın kalitesi ve kullanım ömrüdür.

Dairesel bıçak tedarikçisi olarak Türkiye genelinde dilme hattı kullanıcıları için bıçak üretimi yapıyoruz. Bu bıçaklar ile dairesel bıçaklar dilme hattı üzerinde başarılı bir performans sergilemek için olmazsa olmaz ürünlerdir. İşin seri akışı ve kaliteli imalat için yuvarlak bıçak seçimindeki kalite de en iyisi olmalıdır.

Türkiye dairesel bıçak firmaları arasında Dünya’nın en iyi yuvarlak bıçak üreticisi TKM ile GLT Mühendislik iş ortakları ile her zaman ilk sırada tercih edilen firma olduk. Burada tüm alıcıların dikkat etmesi gereken ve markamıza dair bilmeleri gereken bazı özellikler vardır. Ana hatları ile bu temel özelliklerimizi ve diğer markalardan farkımızı şu şekilde sıralamamız mümkün.

Dairesel Bıçak İmalatı
Dairesel Bıçak İmalatı

Dairesel Bıçak İmalatı Teknik Özelliklerimiz

Dairesel bıçaklar dilme hattı ile üretim yapan bütün işletmeler için oldukça önemlidir. Özellikle metal, alüminyum ve çelik levhaların şekillendirilmesi ve kesimi için bu üstün performanslı bıçakların kullanımı şarttır. Bakıldığında bu levhaların yani sacların kesimi ya da şekillendirilmesi oldukça meşakkatlidir. Bir sac dilme hattının performansına dairesel bıçaklar direkt etki etmektedirler. Bıçağın hassasiyeti ve kullanım ömrü oldukça önemlidir. Sac kesimi yapan işletmeler için üretimde maliyetin minimum olması önemlidir. Ancak bıçakların kullanım ömrü bu noktada belirleyici olacaktır.

GLT Mühendislik, bütün müşterilerimize dairesel bıçaklar için uzun süreli kullanım ve daha az maliyet garantisi verebilmektedir. Bunun en net açıklaması bıçakların kesim kapasitesi ve Dünyaca kanıtlanmış bir ürün kalitesine sahip olmamızdır. Bizi diğer markalardan ayırt eden teknik özelliklerimizi birkaç kalemde şu şekilde sıralayabiliriz:

İmalatını yaptığımız dairesel bıçaklarda kalınlık ve kesim hassasiyet oranı 1 mikrondur. 1 mikronluk bu hassasiyet değeri yassı metallerin dilinme aşamasında dilme kalitesini arttıran çok önemli bir özelliktir. Yani metalin kesme hassasiyetini arttırılması demektir. Bu performansın yüksek olması bıçak kesici özelliğinin uzun vadede sorunsuz çalışması demektir.

Bu ölçü, Türkiye’ de bütün üreticilerde oldukça büyük değerlerde karşınıza çıkacaktır. GLT Mühendislik, Alman İş Ortağı TKM GMBH’ ın dünyaya sunduğu en hassas dairesel bıçak ölçüsünü Türkiye’ ye tanıtarak alıcılarına ulaştırmaktadır. Dünyada 1 mikron gibi bir hassas ölçü dilme hatları için maksimum seviyede uzun ömürlü üretim demektir.

Kesim hassasiyetinin bu denli yüksek performansa sahip olması, ürünlerimizin tamamının sorunsuz şekilde uzun dönemler kullanılmasını sağlamaktadır. Amacımız dairesel bıçak imalatı yapan firma olarak iş birliği yaptığımız her üreticinin maliyet masraflarını aza indirmesi ve kalıcı iş ortaklığı sağlamaktadır.

Müşteri portföyümüz oldukça geniştir. Büyük fabrikalar ile sürekli iş ortaklığımızı başarılı ve uzun vadeli şekilde sürdürmekteyiz. Bu fabrikalar; Otomotiv fabrikaları, beyaz eşya fabrikaları, çelik servis merkezleri ve yassı metal üreticileri ve kağıt fabrikalarıdır. Bunun haricinde; diğer sektörlerin tamamına yine hizmet vermekteyiz.

Set halinde ürettiğimiz bıçakları Türkiye’ den müşterinin özel talebine göre Almanya’ da üretmekteyiz. Bu set içerisinde; dairesel bıçak, metal araparça ve lastik araparça (ayar burcu) vardır. Bu 3 parçada da kalınlık hassasiyeti standart olarak 1 mikrondur.

Bu kapsamda; görüşme sağladığı müşteriler ile anlaşma esnasında istedikleri ölçü ve sayıda teknik resme göre istenilen özelliklere en uygun olacak şekilde teminini sağlamaktayız. TKM GMBH dünya genelinde endüstriyel bıçak üretiminde en çok tercih edilen firmalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu yönü ile de GLT Mühendislik Türkiye’ deki bütün dairesel bıçak ihtiyacı olan firmaları bir dünya markası ile buluşturma imkanı sunmaktadır.

 

Dairesel Bıçak İmalatı Neden Gereklidir? Nerede Kullanılır?

Dairesel Bıçak imalatçısı olarak özellikle belirli alanlarda daha çok tanınan firmayız. Sanayi bıçakları kullanım alanları genişledikçe yine Türkiye genelinde oldukça geniş bir havzada hizmet sunma imkanına sahip oluyoruz. İşte bu kullanım alanları şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • Yassı Metal Dilme Bıçakları
  • Sac Dilme Bıçakları
  • Alüminyum Folyo Dilme Bıçağı
  • Alüminyum Levha Dilme Bıçağı
  • Bakır/Bronz Dilme Bıçağı
  • Bakır/Bronz Folyo Dilme Bıçakları
  • Kağıt Dilme Bıçakları
  • Karton Dilme Bıçakları

Satışını gerçekleştirdiğimiz dairesel bıçakların kullanımı ve azami performansa ulaşılabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususları satış sonrası destek ile sağlamaktayız. Alanında profesyonel ekibimiz dairesel bıçakların kullanımı konusunda personelinize eğitim ve kurulum desteği de sunmaktadır. Firma talebine göre üretimde verimliliği arttıracak her türlü teknik destek ile sizler için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

GLT Mühendislik; dairesel bıçak imalatı ve satışı konusunda başarılı şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Başa dön